poniedziałek, 11 listopada 2013

Czysto i prosto


Scrapowe prace można tworzyć na wiele sposobów, w tym według kilku stylów. Jeden z nich to "clean & simple". W najdosłowniejszym znaczeniu "czysto i prosto"...

... to bez przepychu, bogactwa dodatków, warstw, kolorów, kształtów, ale właśnie z dużą ilością wolnej, pustej przestrzeni:
... z minimalizmem w każdym calu, powrotem do najprostszych figur geometrycznych, jednolitości bazy:
... z wyrazistym, czytelnym, krótkim przesłaniem, wyrażonym w kilku symbolach, drobnych dodatkach:
Ten styl dotyczyć może każdej pracy scrapowej, nie tylko kartek. Jest bardzo użyteczny ze względu na minimalizm potrzebnych materiałów, a zarazem niełatwy, niezbyt popularny w dobie łatwego dostępu do wszystkiego, czym tylko można ubogacić swe dzieła. Wymaga przemyślenia kompozycji w najdrobniejszym szczególe, precyzji i celności doboru elementów, żeby naprawdę urzekać efektem. Cechuje go harmonia, równowaga, esencjonalność, lekkość, przejrzystość.

Warto uczyć się, próbować czegoś nowego.


Ps. Ilustracje to moje pierwsze prace w tym stylu. Z perspektywy czasu wydają mi się stanowczo mało minimalistyczne. To kwestia wielu prób, które wciąż przede mną.  =)

4 komentarze:

  1. lubię taką prostotę , świetnie wygląda .

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam clean @ simple - podziwiać na cudzych pracach. :-) Dla mnie ten styl jest równie nieosiągalny jak mediowanie - zawsze muszę coś jeszcze dodać...

    OdpowiedzUsuń
  3. małe jest piękne, to i skromne też

    OdpowiedzUsuń