środa, 2 października 2013

Kurs na scrapowy torcik


Ela17, nasz fan lata 2013, proponuje nam dziś swój sposób, jak krok po kroku wykonać scrapowy minitorcik, który można wykorzystać jako ozdobę okazyjnego exploding boxa, choć nie tylko, bo przecież scrapowa fantazja nie zna granic.

Krok pierwszy - wycinamy trzy kawałki papieru o szerokości 2 cm każdy i długościach odpowiednio 26, 21 i 16 cm z papieru wizytówkowego (lub innego scrapowego):


Krok drugi - nacinamy paski tworząc skrzydełka i wyginamy je w jedną stronę, aby połączyć potem z kółkami:Krok trzeci - wycinamy trzy koła z tego samego papieru co paski o średnicach 9, 7, 5 cm i doklejamy do nich przygotowane wcześniej paski, tak, aby powstały trzy warstwy torta:Krok czwarty - ozdabianie według uznania i okazji. Tak wygląda ukończony torcik ślubny:Do stworzenia bazy torcika - zamiast papieru wizytówkowego - możemy użyć każdego innego scrapowego o wyższej gramaturze. Jeśli chcemy, żeby koła pokrywały się dokładnie z paskami i nie wystawały poza nie, musimy je wyciąć o 2 cm dłuższe, niż to podane jest wyżej.


Jesteście gotowi na słodkie wyzwanie Eli?  =)

6 komentarzy: