środa, 4 września 2013

Scrapuszko według Any :)


Scrapuszko to niewielki bloczek wyrywanych karteczek w scrapowej oprawie, który może służyć jako podręczny notesik. Zrobić go bardzo łatwo. 

Oto mój przepis:

* otwieramy okładkę bloczku, odrysowujemy ją na papierze scrapowym (najlepiej obustronnie kolorowym) i wycinamy:


* zdzieramy ostrożnie niepotrzebną już okładkę bloczku i zaginamy wycięty papier scrapowy tak, jak była zgięta okładka bloczku:


* nową okładkę ozdabiamy według uznania, ale staramy się unikać zbyt odstających ozdób, jeśli scrapuszko ma być naprawdę wygodne i nie niszczyć się zbyt szybko w zakamarkach plecaka czy torebki:


* wiązanie, którym może być wstążeczka lub sznureczek, najlepiej po prostu przyszyć z jednej strony, tak około 1 cm od brzegu okładki z jej prawej lub lewej strony:


* jeśli chcemy, aby scrapuszko zamykało się na gumeczkę, robimy z niej dopasowaną do okładki pętelkę i przymocowujemy ją od wewnątrz przy pomocy kawałka taśmy dwustronnej zanim zamocujemy tam bloczek:


* ozdobienie wnętrza okładki nie jest konieczne, to również kwestia upodobania; bloczek warto przykleić kropelkami kleju po brzegach i kawałkiem taśmy dwustronnej po środku, żeby wzmocnić w tym miejscu całość:


* scrapuszko gotowe - wygląda świetnie z obu stron i jest praktycznie zamknięte:Polecam. To bardzo łatwy do zrobienia i praktyczny drobiazg. Świetny upominek dla każdego.  =)3 komentarze: