Dziś zapraszam na szybki i prosty kurs - w jaki sposób zrobić ATC :)
Zaczynamy od wyboru bazy - tym razem stosuję kawałek beermatu*** o wymiarach 9 x 6,5 cm, ale z powodzeniem można wykorzystać odpowiednio przyciętą tekturkę.
Wybieram ozdobny papier - w tak małych formach, jak ATC sprawdzają się nawet niewielkie kawałki.
Smaruję klejem - używam Magika, który do prac scrapowych nadaje się doskonale. Jednym z jego atutów jest to, że po wyschnięciu robi się przezroczysty :)
Przyklejam ozdobny papier do przygotowanej bazy.
Brzegi lekko tuszuję.
Ozdabiam przerywaną linią imitującą fastrygę - można oczywiście naprawdę przeszyć papier :) Na karteczce prezentuję dwa ulubione sposoby ozdabiania brzegów prac.
Przyklejam ozdobne tekturowe elementy.
Wybieram dodatki - wspominałam już, że uwielbiam motyle? ;)
Po wycięciu - lekko wyginam skrzydełka, aby nadać pracy bardziej przestrzenny charakter.
Układam kompozycję i przyklejam.
Dodaję ozdobne kropeczki akrylowe.
Skrzydełka motyli pokrywam preparatem Crackle Accents, który daje efekt spękania.
I ATC gotowe :)
Już jutro chcemy Wam zaproponować wyzwanie związane właśnie z tą formą - serdecznie na nie zapraszam :)
*** "Beermat - matowy, niepowlekany karton dwustronnie bielony, wyprodukowany z mas mechanicznych. Charakteryzuje się wysokim spulchnieniem czemu zawdzięcza swoją chłonność." Za: http://www.zing.com.pl/beermat.html
Super, ale ten beermat, to pierwsze słyszę. Co to takiego?
OdpowiedzUsuń"Beermat
UsuńMatowy, niepowlekany karton dwustronnie bielony, wyprodukowany z mas mechanicznych. Charakteryzuje się wysokim spulchnieniem czemu zawdzięcza swoją chłonność."
Za: http://www.zing.com.pl/beermat.html
Dopisuje się do pytania Ani. Co to jest beermat? Twoje Atc piękności. Czekam z niecierpliwością na kolejne wyzwanie tylko niestety nie posiadam takich magicznych przedmiotów jak Ty Czarodziejko Nauczycielko :)
OdpowiedzUsuńGdy zaczynałam robić swoje ATC, nie miałam żadnych magicznych przedmiotów poza nożyczkami i kolorowym papierem :) Na bazę wykorzystałam grubszą okładkę od tego papieru :)
UsuńKrótko i na temat:) bardzo fajny opis!!!! Też sie zastanawiam co to jest ten beemat ? Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńDziękuję :)
UsuńBeermata to bardzo sztywny/twardy karton introligatorki. Używany m.in. do podkładek do piwa:) W scrapbookingu często jest wykorzystywany także na okładki.
OdpowiedzUsuńPiwa nie pijam, to może nie miałam okazji się spotkać z tym materiałem, a to się kupuje w sklepie, w jakichś arkuszach?
UsuńW arkuszach, ale raczej hurtem tylko. Ja mam to szczęście, że mój Marcin pracuje w drukarni i czasem zamawiają ten towar. Kupuje się go na kilogramy :) Za 30 zł miałam 10 arkuszy 70 x 100cm.
UsuńJa nie mam Marcina w drukarni ;) więc dam sobie radę w jakis inny sposób.... :)
OdpowiedzUsuńJa sobie przez wiele lat dawałam radę wycinając kartoniki nożyczkami z okładki bloku rysunkowego :)
UsuńAnna Kaczmar- też nie jestem amatorką piwa. Podałam tylko przykład wykorzystania beermat. ATC można zrobić na jakiejkolwiek sztywnej tekturce, choćby tej z okładki bloku technicznego.
OdpowiedzUsuńbardzo fajny kurs :)
OdpowiedzUsuńA beermata to inaczej tektura piwna (bo najczęściej stosuje się ją do wyrobu podkładek pod piwo). Można ją kupić w pojedynczych arkuszach m.in. w sklepie plastycznym (w Bielsku-Białej widziałam).
Wybaczcie dociekliwość, ale to moja druga natura. Z ciekawości przejdę się kiedyś do papierniczego i zapytam, czy jest beermata. Zakład, że na mojej prowincji o tym nie słyszeli. Widok opadającej szczęki sprzedawcy będzie bezcenny. ^^ Już nie będę drążyć, choć z chęcią bym się dowiedziała, ile trzeba by skleić tekturek z końca bloku, żeby uzyskać grubość zbliżoną do beermaty...
OdpowiedzUsuńSprawa jest o tyle problematyczna, że beermat występuje w trzech grubościach: 3, 4 i 5 mm. Kartony (nie tekturki!) z końca bloku mają różną grubość - w zależności od producenta, więc określenie konkretnej ilości jest dość trudne :)
UsuńPrzy okazji - to jest w zasadzie ten beermat, a nie ta beermata. I fakt, że w sklepie się z nim raczej nie spotkałem.
Beermat można kupić np. a Scrapińcu w małych formatach :-)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
A kursik świetny. Kiedyś na pewno skorzystam :-)